Prevence

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Je několik způsobů, jak bojovat proti vráskám, ještě než se objeví...

A ještě v poměrně nedávné době byly vrásky vnímány jako znak přibývajících let, se kterým je potřeba se smířit a nezabývat se ním. Pokud chcete efekt smaragdu ještě více poznatelný, budeme rádi, když nám napíšete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ať můžeme poradit přímo na míru Vám. Tady je pár základních pravidel.


Spánek

Dostatečné množství spánku je pro Vaši pleť velmi důležitý faktor. Nejen, že se cítíte přes den svěžejší, ale hlavně odpočatý organismus produkuje více růstového hormonu, takže se Vám neztenčuje kůže a je méně náchylnější k tvorbě vrásek.


Hydratace

Pokožku je třeba hydratovat nejen zevně, ale i zevnitř. Tím je myšleno odpustit si co největší množství nápojů a dobrůtek, které vysušují pokožku, jako např. velké množství kávy, černého čaje a sladké bublinkové nápoje. Není dobré začínat na toto pravidlo dbát až se začnou projevovat první příznaky stárnutí pleti, ale začít co nejdříve pro co nejlepší efekt. Smaragd vám sice pomůže dohnat pár let navíc, ale žij 30 let na kávě a cigaretách není zrovna nejvhodnější pro vaši pleť. Budete vypadat jak seschlá švestka, což zajisté není to, po čem toužíte.


Opalování

Na slunci se vystavujete ultrafialovému záření (UV záření) poškozujícímu Vaši pleť. Při záření se tvoří volné radikály, které aktivují enzymy rozrušující kolagen a poškozující buněčné funkce. UV záření také poškozuje enzymy, jenž mají na starost opravovat poškozenou DNA. Vyhýbejte se proto nechráněnému pobytu na slunci a využívejte opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem.


Kouření

Nejen vaši peněženku a plíce, ale kouření poškozuje také kožní buňky, elastinová i kolagenová vlákna. Nejde jen o škodlivé látky v cigaretě, ale i o svaly, které při kouření zapojujete.


Upravený jídelníček

Více zeleniny a ovoce prospívá vaší pokožce. Zejména brokolice, zelí a listová zelenina. Obsahují antioxidanty které, jsou účinné proti tzv. volným radikálům. Vynikající je např. rybí tuk, jenž obsahuje omega-3 mastné kyseliny přispívající k výživě kůže. Dále co můžeme doporučit jsou pamlsky s vysokým obsahem kakaa, jenž obsahuje velké množství látek přispívajících k ochraně před škodlivým UV zářením.

Číst 9123 krát
Více z této kategorie: « Jak čistit pleť
Pro psaní komentářů se přihlašte