O smaragdu

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(18 hlasů)

LASOCARE Smaragd

Biologicky vysoce účinný krém k opravě pleťových buněk

o smaragdu Kosmetologie sleduje už řadu let stále stejný cíl - zastavit stárnutí, zachovat lidem mladistvý vzhled. Výsledky moderní biofyziky a biochemie nás v posledních deseti letech posunuly tomuto cíli o poznání blíže.

Lasocare Smaragd je koncentrovaný tekutý krém, který kožním kmenovým buňkám vrací schopnost opravovat škody, vzniklé stárnutím. Velmi efektivně vyhlazuje vrásky, zabraňuje vysychání kůže, vynikající výsledky na mastnou pleť,  pomáhá zklidnit některé alergie. Pleť získá během pravidelného používání svou bývalou elasticitu a pevnost zpět a je schopna si tyto vlastnosti dlouhodobě udržet.

Stárnutí buněk lidského těla je způsobováno vyčerpáním jejich schopnosti plnit předepsané funkce. Buňky časem odumírají a jsou ve většině případů nahrazeny buňkami novými. Jak? Mezi normálními buňkami jsou řídce rozptýleny také buňky kmenové, jakési náhradnice, které dokáží zaskočit za jakoukoli buňku, která chybí a jejíž činnost je potřebná. Vždy, když se například řízneme do prstu, postarají se kmenové buňky naší kůže o vytvoření vrstvy nových buněk a tím o zacelení vzniklé rány. Tento mechanismus nejlépe funguje u dětí, s pokračujícím věkem se však množství aktivních kmenových buněk zmenšuje, jejich ochota k opravování škod rychle klesá. Z tohoto důvodu se také s přibývajícím věkem objevují tolik obávané vrásky, buněčná obnova nestačí k zahlazení škod, způsobených opotřebením, UV zářením, špatnou životosprávou, kouřením, stressem či nesprávnou péčí o pleť. Světové biochemické laboratoře se zaměřily na odhalení příčiny poklesu opravářské aktivity stárnoucích kmenových buněk a odhalily ji v poklesu koncentrace tzv. doprovodných molekul buněčného séra. Pokud se podaří tyto látky buněčného séra kmenovým buňkám lidské kůže znovu dodat, obnoví se i schopnost regenerace. Získávání jakýchkoli látek z kmenových buněk živočichů naráží na značné technické a etické potíže, proto se pozornost soustředila na hledání vhodných buněk rostlinných.
Během mnoha stovek srovnávacích experimentů se podařilo nalézt optimální rostlinu, jejíž kmenové buňky by mohly poskytnout vhodný celulární elixír. Jedná se o velmi starou, dnes už velmi vzácně se vyskytující varietu švýcarské jabloně jménem Uttwiler spätlauber. Plody tohoto velmi houževnatého a na nepříznivé počasí zvyklého stromu jsou už od roku 1750 ceněny pro jeho neuvěřitelnou trvanlivost. Směs doprovodných molekul z kmenových buněk této jabloně tak umožňuje vyrobit kosmetický přípravek zcela nového druhu. Přípravek, který se na rozdíl od dosud vyráběných kosmetických prostředků nebude snažit zahlazovat stopy po stárnutí buněk, nýbrž bude tomuto stárnutí aktivně zabraňovat

Číst 29358 krát Naposledy změněno sobota, 30 červen 2012 16:26

Galerie Obrázků

View the embedded image gallery online at:
http://lecbavrasek.cz/o-smaragdu#sigProGalleria57dcfa1497
Více z této kategorie: Jak používat »
Pro psaní komentářů se přihlašte